Style your Age
Laboratoires VIVACY to francuski producent gamy preparatów Stylage.

KARTILAGE

KARTILAGE – PROFESJONALNA TERAPIA STAWÓW PRZYWRACAJĄCA SPRAWNOŚĆ
Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem mazi stawowej, między innymi w stawie kolanowym. Z uwagi na dużą lepkość i sprężystość kwas hialuronowy pełni rolę ochronną w stawach, odpowiada za lepkość mazi, smarowanie powierzchni stawowych oraz przenikanie substancji odżywczych do chrząstki. W stawach kwas hialuronowy produkowany jest przez beta - synowiocyty błony maziowej i dzięki swoim właściwościom mechanicznym chroni komórki powierzchni stawowej przed zgniataniem. Wraz z wiekiem, w przypadku występowania zmian chorobowych w obrębie stawów, lub w okresie intensywnych ćwiczeń, podczas których dochodzi do mocnego obciążenia stawów, zmniejsza się ilość i jakość kwasu hialuronowego, pojawia się trzeszczenie, tarcie, dochodzi do utraty sprężystości, co w konsekwencji powoduje zmniejszenie amortyzacji podczas ruchu, uczucie sztywności i ból.
Zabieg z użyciem  długodziałającego kwasu hialuronowego Kartilage, często polegający na podaniu jednego, prawie bezbolesnego zastrzyku, daje natychmiastową ulgę i poprawę funkcjonalności stawu. Efekt utrzymuje się nawet rok.
Iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego łagodzą objawy bólowe i przyspieszają procesy naprawcze. Preparat Kartilage ułatwia poślizg powierzchni stawowych, wspomaga metabolizm chrząstki i hamuje miejscowe procesy zapalne w stawach.


Dla kogo przeznaczony jest produkt Kartilage i Kartilage cross?
Kartilage® i Kartilage Cross® przeznaczony jest dla pacjentów:

 • cierpiących na choroby zwyrodnieniowe stawów (artroza stawu kolanowego, artroza stawu biodrowego);
 • cierpiących z powodu nietolerancji lub słabej skuteczności niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
 • cierpiących z powodów  bólowych wynikających z ograniczonej mobilności stawów;
 • profilaktycznie u osób uprawiających sporty, narażonych na kontuzje stawów (m.in. narciarstwo, snowboard, hokej, biegi, wioślarstwo, kolarstwo, tenis).

Czym jest Kartilage®?
Kartilage® to preparat na bazie wysoko oczyszczonego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego (15,5mg/g) o właściwościach fizjologicznych odwzorowujących maź stawową. Preparat został wzbogacony o mannitol, który chroni kwas hialuronowy przed degradacją na skutek działania wolnych rodników tlenowych.

Kartilage Cross® to preparat na bazie wysokooczyszczonego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego (16 mg/g) o właściwościach fizjologicznych odwzorowujących maź stawową, przeznaczony do jednorazowej iniekcji dostawowej. Preparat ten został dodatkowo usieciowany przy wykorzystaniu opatentowanej technologii IPN-like, co pozwoliło na uzyskanie idealnych właściwości wiskoelastycznych produktu – dostosowanych do budowy i funkcji stawów.
KartilAge® i KartilAge Cross® to wysokooczyszczone, sterylne produkty na bazie kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego, o właściwościach fizjologicznych odwzorowujących maź stawową. Oba produkty – jako jedyne na rynku – są wzbogacone o mannitol – naturalny przeciwutleniacz wykazujący bardzo silne działanie antyoksydacyjne wobec najbardziej agresywnych rodników hydroksylowych, opóźniający degradację kwasu hialuronowego po iniekcji, powodując wydłużenie okresu utrzymywania się kwasu hialuronowego w tkankach.

Jakie są Wskazania do terapii Kartilage® ?
Kartilage ® i Kartilage Cross ® przeznaczony jest do podania dostawowego w leczeniu bólu związanego z chorobami degeneracyjnymi stawów:

 • Artroza stawu kolanowego
 • Artroza stawu biodrowego
 • Zapalenie nadkłykcia bocznego
 • Nietolerancja NLPZ
 • Terapia bólu
 • Profilaktyka

Terapia Kartilage jest odpowiednia zarówno w procesie leczenia, jak i w profilaktyce schorzeń stawów, dzięki czemu stawy stają się mocniejsze i bardziej odporne na urazy oraz choroby. Wsparcia wymagają zarówno stawy osób aktywnych i trenujących zawodowo, jak i tych, którzy nie uprawiają sportów. Siedzący tryb pracy także może mieć zły wpływ na kondycję stawów.

Efekty
Kartilage® :

 • zapewnienie optymalnej wiskoelastyczności  mazi stawowej,
 • redukcja bólu,
 • redukcja niepełnosprawności funkcjonalnej,
 • ochrona chrząstki.

Kartilage Cross®, dzięki sieciowaniu zawartego w nim kwasu hialuronowego zapewnia dodatkowo:

 • zoptymalizowany efekt opatrunku,
 • szybkie zmniejszenie bólu i niepełnosprawności funkcjonalnej,
 • przedłużoną długotrwałość terapii.

Bezpieczeństwo terapii
Stosując Kartilage® maź stawowa uzupełniana jest w najwyższej jakości kwas hialuronowy, o właściwościach reologicznych dostosowanych do specyficznej budowy i funkcji stawów. Terapia z wykorzystaniem Kartilage® daje długotrwałe efekty, przyczyniając się do regeneracji i rewitalizacji stawów.

Kartilage® to zarejestrowane wyroby medyczne klasy III, których producentem jest francuska firma Laboratoires Vivacy.

Iniekcja dostawowa to procedura wymagająca wiedzy i wykształcenia lekarskiego.
W celu rozpoczęcia terapii produktami Kartilage należy zgłosić się do odpowiedniego lekarza (chirurga ortopedy, specjalisty z zakresu ortopedii i traumatologii, reumatologa czy lekarza medycyny sportowej).

NASZE GABINETY

Gabinety
STYLAGE ufa tylko najlepszym lekarzom.
Starannie przygotowujemy naszych lekarzy, którzy chcą wykonywać terapię anti-aging w oparciu o preparaty STYLAGE. Udział lekarzy w szkoleniach przeprowadzanych przez wybitnych specjalistów sprawia, że pacjenci czują się bezpiecznie, a zabiegi przebiegają w komfortowy sposób.

LABORATOIRES VIVACY®

Specjalizujemy się w opracowywaniu, produkowaniu oraz dystrybucji wyrobów medycznych na bazie kwasu hialuronowego. Opracowane przez specjalistów z ponad 15-letnim doświadczeniem technologie produkcji iniektowalnych produktów bogatych w biopolimery.
POMOC
DLA LEKARZY
Jesteś partnerem LeaVivacy?
Zaloguj się do swojej zakładki
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU